آبرسانی

لوله‌ها و اتصالات یو پی وی سی PVC-U در کشاورزی و آبرسانی چه کاربردهایی دارند؟

‬‬امروزه در بسیاری از صنایع مانند: صنایع هوایی، نظامی، بسته‌بندی و… از پلیمرها استفاده بسیاری می‌شود. دلیل آن هم مزایای بی‌نظیری همچون استحکام بیشتر، مقاومت بالا و… می‌باشد. به همین خاطر لوله پی وی سی در کشاورزی نیز کاربردهای خود را نشان داده است. پلی ونیل کلراید یا همان pvc برای اولین بار در آلمان تولید گردید. این محصول به‌ اندازه‌ای مقاومت شیمیایی بالایی دارد که کاربرد آن در صنایع مختلف علی‌الخصوص صنعت لوله‌سازی روز به روز در حال افزایش است.

مصرف این پلیمر در صنایع مختلف علی الخصوص صنعت لوله سازی بعلت دارا بودن بسیار از ویژگی هاروز به روز رو به افزایش می باشد.

یکی از ویژگی‌های بارز لوله‌های پی وی سی این است که فرآیندی پاک و همراه با مصرف مناسب‌تر و کمتر انرژی همراه است. برخلاف لوله‌های فلزی و چدنی که فرآیندی طولانی و زمان‌بر دارند.

از مزیت‌های دیگر pvc عمر طولانی آن نسبت به سایر مواد و نگهداری کمتر و بی‌دردسر آن است.

این امر باعث شده تا امروزه لوله یو پی وی سی در کشاورزی نیز کاربردهای خود را نشان دهد.

یو پی وی سی (pvc-u) چه کمکی در صنعت کشاورزی می‌کند؟

لوله و اتصالات یو پی وی سی امروزه اهمیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. اینکه ما امروزه با بحران آب در جهان مواجه هستیم،‌ موضوعی غیرقابل انکار است و از طرفی تلاش آنچنانی برای ارتقاء، بهبود و توسعه و درک بهتر سیستم‌های آبیاری مدرن انجام نشده است.

به همین خاطر تلاش ما بر این است که از لوله pvc-u در کشاورزی و آبرسانی استفاده بیشتری شود. در بخش  آبرسانی ، لوله های یو پی وی سی آب را با همان پاکی و خلوص اولیه و بدون ایجاد هیچ‌گونه تغییری در بو و مزه انتقال می‌دهند.

یکی از ویژگی‌های لوله یو پی وی سی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند این است که دارای سطحی صاف و صیقلی هستند.

نکته مهم این است که اگر از استاندارهای لازم در تولید این لوله‌ها استفاده شود می‌توان از آن‌ها به عنوان لوله‌هایی به عنوان حامل آب‌های شرب استفاده نمود. این لوله‌ها دارای استاندارهای متعددی از مؤسسات بین‌المللی DIN، ISO، ‌EN، AWWA و … جهت استفاده در انتقال آب آشامیدنی هستند.

در صنعت کشاورزی دغدغه اصلی استفاده بهینه از آب اولویت بالایی دارد. هر چقدر که تولیدات کشاورزی افزایش پیدا می‌کند سامانه‌های آبیاری نیز باید ارتقاء پیدا کنند.

درکشاورزی ، لوله‌های یو پی وی سی pvc-u در اشکال مختلف وجود دارند که شامل ضخامت‌ها و فشار های قابل تحمل مختلفی هستند. بنابراین در انتخاب لوله مهم است که نوع لوله ، مناسب با منبع آب، شرایط محیطی و روش توزیع آب باشد. این کار باعث می‌شود عملکرد سیستم آبیاری و طول عمر آن تضمین شود.

چرا باید از لوله‌ها و اتصالات یو پی وی سی pvc-u در کشاورزی استفاده کنیم؟

هر چقدر که بیشتر مزایای استفاده از لوله پی وی سی در کشاورزی را درک کنیم بهتر قانع می‌شویم که چرا باید از لوله و اتصالات PVC در کشاورزی بهره‌وری بیشتری داشته باشیم. در ادامه مواردی را بررسی می‌کنیم که این موضوع را برای ما منطقی‌تر می‌کند.

  • لوله یو پی وی سی pvc-u با دوام است. این با دوام بودن باعث می‌شود فشار ناگهانی را بسیار بهتر از پلی اتیلن یا لوله‌های نرم و انطعاف‌پذیر، تحمل کند. همچنین در شرایط مناسب، می‌تواند بیش از ۱۰۰ سال دوام بیاورد و جایگزین نشود. از طرفی دیگر با دوام و ماندگاری طولانی لوله‌های پی وی سی در کشاورزی باعث می‌شود که هزینه‌های سربار برای کشاورزان در تولید محصولات کشاورزی در مقیاس بزرگ پایین باشد.
  • لوله یو پی وی سی pvc-u ارزان است. دلیل ارزان بودن لوله‌های پی وی سی نیز دوام و ماندگاری آن‌هاست که شما را از هرگونه هزینه اضافی بی‌نیاز می‌کند.
  • سطح درونی لوله‌های PVC صاف و صیقلی است و باعث می‌شود شرایط برای جاری شدن بدون مانع سیال داخل لوله فراهم شود.
  • خاصیت عدم نشتی این نوع لوله‌ها و اتصالات از اتلاف آب در کشاورزی جلوگیری می‌کند و باعث ایجاد بازده بالاتر در سیستم آبیاری می‌شود.
  • کارایی یو پی وی سی pvc-u در مقایسه با سایر محصولاتی که باعث خوردگی و شکستگی می‌شوند می‌تواند تا ۴۰% بهبود پیدا کند. لوله‌ پی وی سی در کشاورزی در معرض مواد شیمیایی مثل کودها و سموم دفع آفات تخریب نمی‌شوند.
  • لوله‌های یو پی وی سی pvc-u دارای سفتی حلقه‌ای بالا و مقاوم در برابر بارهای خارجی هستند. همچنین ار مقاومت کافی در برابر ضربات اتفاقی مانند بیل برخوردار هستند. بسیاری از افراد که شاید شما هم جزء آن‌ها باشید نگران این هستند که لوله‌های پی وی سی در زیر خاک خرد خواهند شد. در صورتی که باید بگوییم لوله PVC-U پی وی سی دارای مقاومتی عالی در برابر فشار خارجی و خرد شدن هستند.
  • نصب آسان و روش‌های کارآمد لوله‌های پی وی سی باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. همچنین وزن کم آن‌ها و قابلیت قرارگیری سایزها درون همدیگر باعث می‌شود که در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. از طرفی این وزن کم باعث کاهش مشکلات در حمل و نقل می‌شود.
  • لوله‌های یو پی وی سی pvc-u پی وی سی با محیط زیست سازگاری دارند و نسبت به سایر پلیمرهــا کمتر از منابع غیرقابل تجدید بهره می‌گیرند.
  • اتصالات پی وی سی در کشاورزی در انواع و اندازه‌های مختلف وجود دارند و این بدان معناست که شما می‌توانید سیستم لوله خود را به دلخواه خود شخصی‌سازی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *